Села носител на листа во шестата изборна единца, Гаши во втората

403
0
SHARE

Комлетните листи ќе бидат објавени утре, ова се двете поважни одлуки на Централното собрание кои во средата вечерта беа донесени на седницата во Гостивар.

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села по собранието кажа дека партиските органи решиле тој да го направи конечниот список на кандидати и дали ќе се настапи во четвртата изборна единица.

„Јас ќе бидам носител на кандидатската листа во шестата изборна единица, а нашиот партнер Африм Гаши во втората изборна единица. Највиското партиско раководство реши да поднесеме листи за вкупно пет изборни едници, првата, втората, третата, петтата и шестата, а за четвртата изборна единица, можноста ќе биде отоврена. Кончената одлука ќе ја донесеме до утре“,, рече Села.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here