Северина за инаугурацијата на Бајден

129
0
SHARE

Северина Којиќ на својот Инстаграм профил објави фотоградија на која позира во костим за капење.
Станува збор за посебен костим за капење, затоа што денес, на денот на инаугурацијата на Џо Бајден, Северина облече костим за капење со мотиви од американското знаме.

Во описот таа ставила само емотион од Кипот на слободата, симболот на САД и хаштаговите #volimstosevolimo и #ljubavseljubavljuvraca.

Фотографијата за само три часа собра повеќе од 20.000 лајкови и бројни коментари кои се главно позитивни и го фалат изгледот на Северина како и иницијативата за поддршка на новиот американски претседател.

Така, наместо политика, темата на денот стана нејзината беспрекорна фигура. Фановите на Северина не останаа имуни на нејзината извајана фигура и бујните облини, па следеа многубројни коментари.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here