Шабан сам излегол од смачканиот автомобил и влегол во санитетското возило, а потоа во болница починал

586
0
SHARE

Обвинителството во Германија наложило обдукција на телото на Шабан Шаулиќ за во четврток.

Според информациите од истрагата, Шабан после судирот на автопатот кај Билфилд сам излегол од смачканото возило и влегол во санитетското возило.

Меѓутоа од ударот му пукнала срцевата аорта, а поради компликации починал во болница.

После обдукцијата ќе бидат познати повеќе детали за причината на неговата смрт.

Државата преку МНР на Србија ќе го организира транспортот на телото од Германија во Белград.

Било предвидено неопходната документација да биде завршена до четврток, меѓутоа обдукцијата е закажана за 21 февруари, поради што сите подготовки за погребот се одлагаат.

Извор Рупублика

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here