ШОК во Приштина! Весели повикан во Хаг!

510
0
SHARE

Претседателот на Косовскиот Парламент, Кадри Весели оди пред Специјалниот суд!

Покана на Специјалниот суд за воени злосторства на ОВК, е упатена до актуелниот претседател на косовското собрание и лидерот на ДП Кадри Весели, пишува приштинскиот весник “Газета Блиц”

Ова го тврди пратеникот на Иницијативата за Косово, Мајли Зека. Тој вели дека поканата за Весели пристигнала во Приштина, но не знае дали Весели веќе ја примил.

Газета Блиц вели дека се обидела да добие коментар од кабинетот на Весели или неговата партија во текот на денот, но никој не бил подготвен да одговори.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here