Шокантни сведоштва: Од денес Албанците одбиваат да зборат Македонски

15713
0
SHARE

До редакцијата на инфоњуз стигнаа сведоштва и поплаки од наши читатели кои уште првиот ден  од изгласувањето на законот за јазиците во собранието на Република Македонија со 69 гласа ЗА имале проблеми на своите работни места.

Едниот пример е од вработен во познат ланец на спортски обложувалници, а другиот од вработена во банка која се наоѓа во населбата Чаир.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here