ШОКАНТНО: Освен што се неписмени и јавно објавија дека отпуштаат за да вработат членови на СДСМ!

785
0
SHARE

Претседателот на управниот одбор на ПУИК од редовите на СДСМ Џеват Исени со неверојато “писмен“ статус на Фејсбук откри дека со посебна радост разрешил 11 директори од ВМРО и назначил од СДСМ.

На каков јазик пишува Исени, претседател на управен одбор на сериозна институција, проценете сами:

Sot kisha knaqsi të veçan të shkarkoj me një nënshkrim 11 drejtor të VMROS DHE të emnoj 11 të LSDM po ala më knaqsi të n…

Posted by Xhevat Iseni on Monday, February 19, 2018

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here