Сиљановска се сретна со Апасиев, очекува поддршка од Левица

243
0
SHARE

Првиот човек на „Левица“, Димитар Апасиев по денешната средба со Гордана Силјановска-Давкова, истакна дека тие имаат заеднички точки и во наредните денови ќе го кажат својот став дали ќе ја поддржат Силјановска во вториот изборен круг.

„Имавме конструктивна средба. Ние цениме дека зазедовме антибојкот позиција, затоа што бојкотот во овие избори не е потребен.

На средбата беше отворено прашањето за Преспанскиот договор и ние имаме органи во партијата и верувам дека до пред изборниот молк ќе имаме став дали ќе ја поддржеме Силјановска.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here