Силјановска ја доби поддршката од ГРОМ: На Македонија и треба демократски ГРОМ во овој момент

513
0
SHARE

Кандидатот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните претседателски избори Гордана Силјановска Давкова вечерва ја побара подршката од Централниот одбор на Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ.

“Јас побарав поддршка не само на Конвенцијата од делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ, туку и од други партии и други политички субјекти и еве сум овде да го убедам ГРОМ дека врз основа на она што ќе го кажам и она што ќе го ветам да одлучи да ја поддржи мојата кандидатура”, вели кандидатката Силјановска Давкова.

Гордана Силјановска се претстави пред членството на ГРОМ

Гордана Силјановска се претстави пред членството на ГРОМ!

Posted by infomax.mk on Sunday, February 24, 2019

Извор Инфомакс

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here