СИЛНА EKCПЛОЗИJA ВО МАВРОВКА: Активирана експлозивна направа, оштетени повеќе локали

398
0
SHARE

Силна ekcплозија одекна доцна синоќа во трговскиот центар Мавровка во Скопје.

Повредени нема, но причинета е материјална штета кај неколку локали. Како што дознава Алсат, во трговскиот биле поставени две ekcплозивни направи, но само едната се активирала.

По интервенција на полицијата другиот експлозивен уред бил деактивиран, пренесува Алсат.

Полицијата работи на собирање оперативни информации и расчистување на случајот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here