Синот на Шабан Шаулиќ пред полна кафеана го зема микрофонот и го запеа големиот хит на пејачот

387
0
SHARE

Овие денови на интернет кружи видео од синот на трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ кога во една прилика пеел пред полна кафена.

Станува збор за Михајло Шаулиќ кој неодамна пеел пред полна кафеана и покажал колку е талентиран за тоа.

Михајло ја запеал песната на неговиот татко „Ајде среќа моја“, а ова е доказ дека и неговиот син, освен неговата сестра, пејачката Илда е талентиран за пеење.

Видеото инаку е направено на една приватна забава, погледнете.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here