Скандал на Евровизија – Една земја е дисквалификувана

611
0
SHARE

Скандал изби на Евровизија која се одржа во Тел Авив, каде Тамара заврши на 8. место.

Скандалот избил кога во едно интервју белоруското жири открило како се одлучило за гласовите, а тоа е строго забрането.

Едногласно одлучивме за тројца победници. Немавме многу различни мислења околу првите 6,7. Мислевме цели десет минути, рекле од жирито.

Откриле дека првиот член го дал гласот на Австралија, потоа Естонија, Грција па Грузија.

Белорусија која заврши на претпоследно место е дисквалификувана.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here