СКАНДАЛ: Заев не признава дека постојат Македонци во Грција!

611
0
SHARE

Во дуелот на емисијата „Само вистина“, помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го праша Зоран Заев како говорат Македонците во Грција.

Зоран Заев на ова прашање негираше дека има Македонци во Грција, упорно повторувајќи дека го почитува уставот на Грција.

– Во духот на договорот, Грција е таа која што треба да се изјасни за грчкиот народ, заради тоа што тоа се граѓани на Грција. И треба да се изјаснат, рече Заев.

Извор Курир

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here