Службен весник нема да ги објавува указите на Претседателот Иванов

288
0
SHARE

Службен весник нема да ги објавува указите и решенијата на Претседателот Ѓорге Иванов, бидејќи го нема сменето називот од претседател на Република Македонија во претседател на Република “Северна” Македонија.

Ова е оште еден обид за притисок на власта и грубо мешање во ингеренциите на Претседателот.

Владата, министерствата, владините агенции веќе се заведени во Централниот регистар со новите имиња кои во вторникот ги објави Владата поради уставните измени.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here