Снег низ Македонија – Вака изгледа на Стража денеска

304
0
SHARE

Падна снег на Стража, граѓани веќе постираат фотографии на Фејсбук, со цел да ги предупредат граѓаните кои патуваат. Сообраќајот се одвива отежнато. Иако имаше најави, снегот сигурно и овој пат ги изненди „Македонија пат“.

фото: Ѕид на сообраќајниот срам.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here