Со песна од Нада Топчагиќ, Истанбул славеше победа (ВИДЕО)

402
0
SHARE

Поддржувачите на новоизбраниот градоначалник на Истанбул Екрем Имамоглу, предложен од опозицијата, со песната „Јутро је“ на српската пејачка Нада Топчагиќ, ја прославувале победата на локалните избори што претставува голем удар за претседателот Тајип Ердоган кој постојанио истакнуваче дека „Тој што владее со Истанбул – владее со Турција“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here