Собраниски прашања со присуство на опозицијата

414
0
SHARE

Најголемата партија во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ денес ќе учествува на седницата предвидена за пратенички прашања до претставниците на извршната власт.

По неколку месеци на неприсуство во собраниската дебата, конечно опозицијата ќе има можност да ја преиспита работата на Владата на премиерот Зоран Заев, а секако можност за поставување прашања ќе имаат и пратениците од парламентарното мнозинство.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here