СРБИЈА: Полицискиот час ќе започне од 13 часот

298
0
SHARE

Српските власти размислува за радикализација на мерките за корона вирусот. Бидејќи најголем дел од граѓаните не го почитуваа полицискиот час кој почнува од 17 часот следна мерка ќе биде тој да започне од 13 часот.

За пензионерите пак ќе биде дозволено само два часа во денот да отидат во продавница или во аптека.

Оваа мерка се очекува во 18 часот да биде соопштена од страна на претседателот Вучиќ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here