Стоилковиќ поканет во Белград да го пречека Путин

547
0
SHARE

Претседателот на Демократската Партија на Србите во Македонија Иван Стоилковиќ, на покана од Претседателот на Србија Александар Вучиќ ќе присуствува во Белград за време на посетата на Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин.

Помеѓу другото ќе присуствува и на доделувањето на едно од највисоките руски одликувања, орденот “Александар Невски” кој на Вучиќ ке му го врачи Претседателот Путин.

Исто така лидерот на Србите во Македонија ќе биде дел од свечениот ручек во чест на рускиот Претседател кој го организира Вучиќ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here