СТОЛЕ СТОИЛОВ СО МОЌНА ПОРАКА ДО ВЕСПРЕМ

694
0
SHARE

Ако треба без една нога и со една рака ќе ви играм! Одиме до крај!!! Ова им го порача капитенот на „Вардар“ Стојанче Стоилов на ракометарите на Веспрем.

Вардар вечерва од 18 часот против екипата на Веспрем игра за својата втора титула во Лигата на шампионите.

Црвено-црните направија фантастичен успех и се изборија за финале во Лигата на шампионите.

Напред момци, Ви стискаме палци!

Veszprém Handball Team абе ако треба без една нога и со една рака ќе ви играм!RK Vardar одиме до крај!!! ❤️🏆🖤#ЕденЖивотЕднаЉубов

Posted by Stojanche Stoilov (Стојанче Стоилов) on Saturday, June 1, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here