Страшна сообраќајка на патот Кичево-Охрид, има загинати

1225
0
SHARE
Фото: Архива

Повеќе лица се повредени во страотна сообраќајка што се случила пред половина час на патот Кичево-Охрид.

Во судир на фолксваген пасат и сузуки марути има загинати и повеќе повредени кој се пренесени во болницата во Кичево.

Сообраќајот е во прекин во двата правци, а полицијата врши увид.

За сега нема информации од МВР.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here