Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести во Скопје

374
0
SHARE

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа бил хоспитализиран на Клиниката за инфективни и фебрилни болести во Скопје, потврдија од ДУИ за Плусинфо.

Мерко е позитивен на коронавирусот и засега, како што велат од партијата, тој се наоѓа во стабилна состојба.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here