Судијата Панчевски: Јанева две години ја злоупотребува позицијата во политички цели

323
0
SHARE

Во контекст на одлуката на Врховниот суд дека СЈО нема право да отвора истраги по истекот на 18-те месеци, судијата Владимир Панчевски на Твотер коментира дека специјалната обвинителка Катица Јанева две години ја злоупотребувала службената положба во политички цели.

Мандатот на СЈО истече на 20 јуни 2017 година.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here