Така Шилегов и Богоев се грижат за градското зеленило

427
0
SHARE

На социјалните мрежи беа објавени фотографии од дрвата на булеварот „8ми Септември“ кај хотелот „Александар Палас“, кои при асфалтирањето на тротоарот и  велосипедската патека се целосно соѕидани.

Не е оставен ниту простор за наводнување на дрвата, а со тоа дрвата ќе се исушат за 3 месеци.

Граѓаните се бесни, со ваквите постапки исчезнува и се уништува зеленилото од градот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here