Тамара откри што и значи бројот 8 со кој ќе настапи денес

314
0
SHARE

Тамара Тодевска во денешното евровизиско финале ќе настапи под редниот број осум. Ова ќе биде прво претставување на нашата земја во завршницата на европското музичко натпреварување по цели шест години и затоа еуфоријата, но и притисокот се уште поголеми.

Верувам во нас и сум горда на сите нас. Бројот осум симболизира бесконечност, а тоа значи дека сум бесконечно среќна со целиот мој тим – ни изјави Тамара од Тел Авив.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here