Тамара со својот моќен глас ја однесе Македонија во финале

807
0
SHARE

Тамара со својот моќен глас ја занеми Европа.

Нашата претставничка на Евровизија ги покажа своите извонредни вокални способности. Се претстави себеси и Република Македонија во најдобро светло.

После долго време Македонија обезбеди пласман во финалето на Евровизија.

Секоја чест, Тамара!

https://www.facebook.com/EurovisionSongContest/videos/574990999677205/?t=0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here