Таткото на малата Јана Здравевска задржан на аеродромот во Истанбул, му се заканува депортација!!! ДА ПОМОГНЕМЕ

3041
0
SHARE

Таткото на малата Јана Здравевска од Велес, која боледува од леукемија и имаше успешна трансплантација на коскена срж во Истанбул,Турција. Александар Здравевски, заедно со својата ќерка требало да извршат котролен преглед на малата Јана, но на аердромот Сабиха во Истанбул, имал непријатно искуство со тамошните власти поради недоразбирање за кое што сега му се заканува депортација.

Преку својот Фејсбук профил Александар се обрати до сите кои можат да му помогнат за да стапи во контакт со Македонскиот конзулат во Истанбул или Анкара.

I KOGA MISLEV DEKA SUM SE SOOCIL SO SITE NEPRAVDI NA OVOJ SUROV SVET KOJ SE NADEVAM NASKORO KE MU DOJDE KRAJOT NALETAV…

Posted by Aleksandar Zdravevski on Saturday, February 24, 2018

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here