Тепачка за куче во скопски Аеродром

637
0
SHARE

Вчера во скопската населба Аеродром бил нарушен јавниот ред и мир од страна на С.М. (59) кој удирал куче пред влез на зграда на булеварот „АСНОМ“, а при обидот да го спречат во намерата и  понатаму да го повредува кучето, Д.Р. и З.Р. биле вербално и физички нападнати од С.М.

Имено, С.М. на Д.Р. почнал да се заканува, а потоа го нападнал и З.Р. односно го фатил за јакната и го турнал на земја.

Полициски службеници излегле на лице место и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here