Teшкa cooбpaќajка на Стража – најмалку 10 лица пoвpeдeни!

464
0
SHARE

Десетина лица биле пoвpeдeни во сообраќајна нecpeќa што пред околу еден час се случила на магистралниот пат Гостивар- Кичево, кај превојот Стража.

Според првичните полициски информации, cooбpaќajката се случила во 14:10 часот, на излезот од Гостивар, во близина на Камеломонот.

Во сообраќајката учествувале еден автомобил „голф“, еден „пасат“ и едно патничко комбе.

Во моментов полицијата од ПС Гостивар врши увид, а сообраќајот е во прекин, вели Марјан Јосифовски, портпарол на СВР Тетово.

Извор Инфомакс

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here