Тешка несреќа во Охрид: Возило се заби во дрво

315
0
SHARE

Во 07.45 часот на регионалниот пат Охрид-Струга, во близина на приклучокот за магистралниот пат Охрид-Кичево, патничко возило „Рено Меган“ со охридски регистарски ознаки удрило во дрво.

Полицијата информира дека возилото управувано од страна на 37-годишниот Т.Ш. од Охрид, излетало надвор од коловозот и удрило во дрво.

Со тешки телесни телесни повреди се здобила Т.Ш. којашто била пренесена во болницата Св.Еразмо, каде и била укажана лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here