Тешка сообраќајка на патот Штип-Радовиш, има еден загинат

417
0
SHARE

Попладнево околу 15 часот на патот Штип-Радовиш случена е сообраќајна незгода помеѓу товарно возило и автомобил.

Неофицијално има еден загинат. Се работи за возачот на автомобилот од Скопје, а им подлегнал на повредите доживеани во тешката сообраќајка.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here