(Во живо) ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕЗГОДА: Автобус излета во провалија на автопатот Скопје-Тетово

1357
0
SHARE

Пред 40 мин се случи тешка сообраќајна несреќа на автопатот од Скопје за Тетово.

Автобусот излетал во провалија од автопат и е превртен на кров.

Се уште нема информации за загинати и повредени.
Возила на Брза помош и на Полицијата се на терен.

Очевидци изјавуваат дека автобусот сообраќал на линија Скопје-Гостивар

Алсат објави видео од лице место:

Live nga aksidenti

Posted by Tv Koha – Tetovë on Wednesday, February 13, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here