Тирана утрово под полициска опсада

532
0
SHARE

Уште од раните утрински часови, Тирана практично е под полициска опсада, бидејќи опозицијата закажа протест заедно со парламентарната седница.

Членовите на парламентарното мнозинство во собранието почнаа да се доаѓаат во парламентот еден час пред почетокот на седницата, со цел да избегнат средба со демонстрантите.

Медиумите известуваат дека граѓаните не смеат слободно да се движат на улиците на албанскиот главен град.

Голем број на припадници полицијата, го ограничува движењето на пешаците и минувачите.

Секој кој сака да помине низ “ограниченото подрачје” мора да покаже лична карта.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here