ТРАГЕДИЈА НА СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА: Едно лице загина, двајца повредени

507
0
SHARE

Еден загинат и двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што се случи рано утринава на скопската обиколница во правец од Тетово кон Велес, во близина на клучката Радишани.

Министерството за внатрешни работи информираше дека несреќата се случила во 03:40 часот кога патничко возило „опел астра“ со скопски таблички изгубило контрола и се превртело.

Во несреќата на самото место загинал возачот М.А. (40), а двајцата сопатници се повредени и пренесени на скопските клиники. Потешко е повреден А.С. (29) кој е пренесен на комплексот клиники „Мајка Тереза“, а со телесни повреди се здобил и вториот сопатник Б.Н. (42) кој е пренесен во Градската општина болница „8 Септември“.

На местото на настанот е извршен увид од страна на екипа на СВР Скопје.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here