ТРАГЕДИЈА: Почина Тоше, момчето за кое Македонија се сплоти

410
0
SHARE

Не успеавме да ја добиеме битката во име на Тоше. Младото момче почина.

За Тоше Илиевски имаше објавувано голем број на апели за помош, се бореше со тешка болест и Македонија се сплоти да го излечи.

За жал, неговата битка сите ја загубивме.

Ова беше неговиот последен апел.

Редакцијата на InfoNews изразува најискрено сочувство до неговото семејство и пријателите.

ПОЧИВАЈ ВО МИР ТОШЕ!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here