Трагедија во Гостивар, тело на момче забележано во Вардар

1267
0
SHARE

Денеска околу 15:30 во Мало Турчане, Гостивар маж забележал тело на машко лице во водите на реката Вардар. Се обидел да го извади сам но не успеал, па случајот го пријавил во полиција.

Екипи на полицијата, пожарната и брза помош се на терен и преземаат мерки за пронаоѓање на телото и расветлување на случајот, потврдија за Алфа од СВР Тетово.

Неофицијачно извори од терен говорат дека станува збор за машко лице на возраст од 18 до 20 години.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here