Тринаесет погинати во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје-Тетово

603
0
SHARE

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека се погинати 13 патници во автобусот кој излета од автопатот Скопје-Тетово во страшната сообраќајна несреќа која се случи попладнево.

Повредените се пренесени во Болниците во Скопје, неколку патници се во тешка состојба.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here