УБИСТВО ВО ТЕТОВО – Полицијата на терен и врши увид

620
0
SHARE

Едно лице е убиено пред околу еден час во Тетово, спроти градската клиника.

Жртвата е средовечен маж, кој според информациите од теренот поседувал слаткарница во Тетово. Полицијата е на терен и се уште врши увид на местото на настанот.

Неофицијално, се работи за нерасчистени лихварски долгови. Официјални информации од МВР очекуваме во текот на утрешниот ден.

Пренесува 1ТВ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here