Уште еден патник им подлегна на повредите од вчерашната сообраќајна несреќа

477
0
SHARE

Бројот на загинати во вчерашната сообраќајна несреќа, според се уште неофицијални информации, се искачи на 15 откако ноќеска на повредите им подлегнал уште еден од потешко повредените патници во автобусот.

Несреќата се случи вчера, околу 17:00 часот, кога автобус на компанијата „Дурмо-турс“, излета од автопатот Скопје-Тетово, во близина на Карпалак и се преврте. Причините за несреќата се уште се истражуваат.

Пренесува Алсат

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here