Утре без струја делови од Скопје

75
0
SHARE

Поради планирани технички зафати во електросистемот на град Скопје утре од девет до 14 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од Градски парк во Општина Карпош, соопшти денеска Регионалнот центар за управување со кризи на град Скопје.

Времен прекин во снабдувањето со струја од 12:30 до 16 часот ќе има и за корисниците од ул. „Кузман Јосифовски-Питу“ бр. 15 влез 3 и стопанските и нестопанските објекти во комплексот Скопјанка, во Општина Центар. Од 08:30 до 13 часот ќе немаат струја и корисниците од ул. „Кузман Јосифовски Питу“ бр. 15 влез 2 и стопанските и нестопанските објекти во комплексот Скопјанка.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here