Утре во 12 часот во Собранието на Република Македонија ќе биде инаугуриран Стево Пендаровски

312
0
SHARE

Собранието на Република Македонија за утре во 12 часот закажа седница на која ќе биде инаугуриран победникот на шестите по ред претседателски избори Стево Пендаровски за петтиот претседател на Македонија.

Медиумските екипи се повикуваат еден час порано од седницата да бидат присутни во Собранието со прес акредитација.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here