Утрово ограбена филијала на Шпаркассе Банка

733
0
SHARE

Претпладнево беше ограбена филијала на Шпаркасе банка на булеварот „Партизански одреди“ кај Универзална Сала во Скопје.

Според неофицијални извори, две наоружени лица влегле во банката, ја ограбиле банката за неколку минути и заминале во непознат правец.

Полицијата го евакуирала персоналот а засега нема повредени лица и не се знае колкава сума на пари е украдена.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here