Вардар ја освои титулата во СЕХА лигата

713
0
SHARE

Ракометарите на Вардар со 26:23 го победија Загреб во финалето од СЕХА лигата и по петти пат станаа шампиони во регионалното натпреварување, Даинис Криштопанс беше херојот на македонскиот тим на овој меч.

Вардар ја освои титулата во СЕХА лигата откако во финалето беше подобар од Загреб со што уште еднаш покажа дека му нема рамен во регионот.

Натпреварот изобилуваше со груба игра со три црвени картони од која најдебелиот крај го извлече Кристијан Дисингер кој најверојатно ја скрши левата рака, а ако тоа го потврдат и медицинските тестови за него сезоната ќе биде завршена.

Ова беше трет трофеј по ред за Вардар во СЕХА лигата, вкупно петти во регионалното натпреварување, прва титула за Роберто Парондо со македонскиот тим.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here