Вчера почнаа, денеска завршија субвенциите за електрични тротинети

363
0
SHARE

Откако вчера Град Скопје ги објави јавните повици за субвенции за електрични тротинети и велосипеди, денеска по само еден ден тие ги информираат граѓаните дека се исцрпени средствата предвидени за субвенции за купување електро тротинети, односно денеска до 12 часот се пристигнати околу 200 барања.

Со ова, условот за завршување на јавниот повик е исполнет, а барања на граѓаните за субвенции за електро тротинети вработените во Архивата на Град Скопје нема да ги примаат.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here