Верижен судар во близина на Охридскиот аеродром

385
0
SHARE

Околу 13 часот се случи сообраќајна несреќа- верижен судар на автобус, џип и уште еден автомобил кај охридскиот аеродром.

Во несреќата повредено е едно лице кое е веднаш пренесено во болницата за ортопедија и трауматологоија Св.Еразмо.

На среќа во целата несреќа сите учесници во сообраќајката поминаа само со лесни повреди и немаше мртви.
Според очевидци и неколку засеганти учесници, до овој верижен судар дошло поради невниманието на возачот на кобмето на ИДЕАЛ со скопски таблички кој со брзина од 80 км на час удрил во возилата кои уредно чекале додека еден камион марка сканија се исклучувал од собраќајницата.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here