(ВИДЕО) Ечат бомби и од Белата Куќа: Трамп и нудел вработување на Омароса Њумен за да ја замолчи

431
0
SHARE

Поранешната соработничка на американскиот претседател Доналд Трамп, Омароса Маниго Њумен, објави снимка во четвртокот со која таа тврди дека Трамп сака да ја замолчи откако беше отпуштена од Белата куќа.

Видеото беше објавено на телевизијата МСНБС и, наводно на снимката слуша разговор со снаата на Трамп, Лара Трамп, која во разговот и нуди на Њумен работа со платена од 15.000 долари месечно.

Таа понуда за работа, според снимениот разговор, би значело дека Њуман да кажува исклучиво позитивни работи во врска со Трамп.

Снимката, според АП, исто така укажува дека Њуман ги компромитирала информациите за Трамп.

“Очигледно дека постојат некои работи што ги имате во вашиот џеб и дека можете да се извлечете од ситуацијата. Јасно е дека ако се приклучиш на кампањата против нас, не може да има … ние ќе мораме да… “, вели Лара Трамп во разговорот, на што Њуман одговара со:” О, Боже мој. ”

Лара Трамп продолжува со зборовите: “Од сега натаму се и само позитивно, нели?”

Ова е една од снимките што Њуман ги објави за нејзините тврдења за Трамп, дел од разговорите ќе ги има во нејзината нова книга, Надвор од Контрола.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here