ВИДЕО од нападот на возилото на албанскиот премиер Еди Рама

669
0
SHARE

Автомобилот на албанскиот премиер Еди Рама, како и останатите возила од придружбата, биле нападанати со јајца, тврди предмети и пиротехнички средства во градот Либражд, кој е на околу 60 километри од граничниот премин Ќафасан на албанско-македонската граница.

Погледнете го видеото:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here