(Видео) Пожар на снимањето на филмот на Брус Вилис во Њујорк

411
0
SHARE

Њујоршки пожарникар загина во голем пожар во зграда во Харлем, каде што режисерот Ед Нортон снимал филм. Пожарот избил во приземјето на зградата на авенијата Сент Николас.

Портпаролот на градоначалникот Бил де Бласио на „Твитер“ напиша: „Ова беше неубава ноќ. Изгубивме пожарникар на Њујорк“.

Aмериканските медиуми пренесоа дека пожарот избил на снимањето на филмот „Бруклин без мајки“ ( Motherless Brooklin) во кој глумат Брус Вилис, Вилијам Дефо и Алек Болдвин.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here