ВИКЕНД ХОРОСКОП: Подгответе се за емоции

200
0
SHARE

ОВЕН

Овенот го смирува својот немирен дух, малку повлечете се во интима дома. Ќе сакате да уживате во мир и тишина. Обврските одложете ги за друг ден.

БИК

Ако има нешто за кое мечтаете долго време, сега тргнете во акција. Ќе бидете расположени и спремни за акција.

БЛИЗНАЦИ

Агресивни сте и не попуштате, се борите со обврски, па може да дојдете и во конфликт поради своите забелешки. Малку спуштете ја топката.

РАК

Потребна ви е интелектуална симулација, ќе имате интересни разговори со пријателите, не претерувајте во ништо.

ЛАВ

Викендов ќе сакате да сте дома, да одморите изолирани од се. Наполнете ги батериите за нови предизвици.

ДЕВИЦА

Излезете и дружете се со луѓе за промена. Луѓето чекаат да се јавите, имајте дружба, ќе ви биде полесно. Ќе имате убав викенд.

ВАГА

Очекувајте парична добивка, ќе обновите стари пријателства и контакти овој викенд.

ШКОРПИЈА

Викендот ќе ви бие резервиран за партнерот, покажете нежност и ќе ви биде преубаво. Ќе биде тешко да се поверува во трансформацијата поради вашите напади на љубомора, спуштете ја топката.

СТРЕЛЕЦ

Малку сте загрижени и се затворате кон блиските. Не ги ставајте проблемите под тепих, ќе ви олесни.

ЈАРЕЦ

Сакате дружба и правите пауза од завршувањето на обврските. Ве чека викенд полн забава.

ВОДОЛИЈА

Одлучни сте да бидете вредни, ќе ви вроди со плод.

РИБИ

Доколку сте сконцентрирани на нешто, ќе имате успех. Правите план за пат или одмор.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here