Викиликс објави тајна снимка од лажното спуштање на месец на Аполо 11 (видео)

468
0
SHARE

Викиликс како освета за апсењето на Асанж објави тајна видео снимка од лажното спуштање на месец на Аполо 11

Најновата снимка која ја објави Викиликс (WikiLeaks) покажува исечоци од снимањето “Слетување на месец” во пустината Невада.

На снимката може да видите како разговараат екипите на сниматели и монтажери, студио, рефлектори, авиони, возила кој се многу бучни кога се движат, иако во вакум невозможно е да се слушне било каков звук.

Викиликс тврди дека се ова е снимено во пустината во Невада.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here