Вирално: храбар или бизарен Божиќен тренд во Америка

610
0
SHARE

Има многу работи што ги поврзуваме со омилениот празник, Божиќ. Подароци, Божиќна елка, храна, Божиќните песни се само дел од празничната еуфорија.

Секако, секогаш се тука и непопуларните „грди Божиќни џемпери“ што морате да ги носите барем еднаш за време на оваа сезона, ако тврдите дека имате било каков празничен дух.

Црвено-носите ирваси се далеку пред сите, кога странува збор за апликации на овие џемпери, тие се слатки, блесави и доста смешни.

Во Америка има сосема нов тренд што се издигнува на социјалните мрежи? Станува збор за прецизно направена дупка со притаена града што „ѕирка“ низ истата.

Како се постигнува овој иновативен, разголен но сепак празничен изглед?

Toj што ќе биде дел од овој подвик, ќе ја стави својата креативност во добра употреба со тоа што ќе исече доволно голем дел од џемперот за една од нејзините гради да биде видлива. Други жени едноставно го спуштаат џемперот надоле доволно за да ги одкријат нивните гради кои потоа ги украсуваат со лепливи очи, црвен нос и две рогчиња.

Неизненадувачки, новиот храбар тренд постана голем хит на Инстаграм. Иновативниот и досега невиден празничен изглед може да се најде под хаштаготовите #rudolphboob, #reindeerboob, #christmasboobs за сите што се пољубопитни. Некои од повеќето храбри жени кои завземаа дел и се приклучија на овој тренд и го направија тоа самостојно, додека други имаа поддршка од своите другарки од кои излегоа многу креативни групни слики.

#christmasinflorida #reindeerboob #Why?

A post shared by Syed (@syedmeanshappy) on

Ако не сте една од креативците, но сте заинтересирани да ја трансформирате својата града во деветтиот ирвас на Дедо Мраз, тогаш може да нарачате една од веќе постоечките верзии од “YourSassyGrandma”, онлајн Etsy продавница на која специјалност и се „грдите Божиќни џемпери“.

Come see us!!! #bjscabanabar #uglysweater #snowmanboob #reindeerboob #naughtylist #bodypaint #hohoho #partytit

A post shared by Ratchet Barbie (@tiffany_carlo) on

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here